KAŠMYRO PRIEŽIŪRA

KAIP TEISINGAI PRIŽIŪRĖTI KAŠMYRO AUDINIUS

Prabangusis kašmyras nepamainomas šaltojo sezono garderobo elementas vis dažniau randamas subtilios alternatyvos vilnoniams megztiniams ieškančių damų spintose. Deja, jo priežiūra – sudėtingesnė, nei gaminių iš kitų pluoštų. Kaip ir kiekviena natūrali medžiaga netinkamai prižiūrima gali būti pažeista, ar net visai sugadinta. Tad dalinamės geriausiais patarimais audinio ilgaamžiškumui išlaikyti.

Kašmyras savo nuostabias savybes išlaiko vėdinamas. Stenkitės nenešioti kašmyro megztinio kasdien, rūbus iš kašmyro stenkitės nešioti nors kas antrą dieną. Megztinis pailsės ir išsivėdins.

– Kašmyro niekada neskalbkite aukštesnėje nei 20 laipsnių temperatūroje. Skalbiant tik žemesnės nei 20 laipsnių temperatūros vandenyje kašmyras išlaiko savo formą, nesusitraukia ir neišsipešioja. Jeigu galite rūbą skalbkite rankomis. Niekada negręžkite rankomis, bet automatinėje skalbimo mašinoje, daugiausia 1000 apsukų per minute.

– Ant megztinio atsirado gumuliukų? Po antro ar trečio skalbimo turėtų išnykti. Gumuliukų atsiradimas daugiausia pasitaiko ant naujų megztinių. Gumuliukų atsiradimas nėra rūbo trūkumas, tai kiekvienos natūralios vilnos savybė. Gumuliukų nuėmimui galite naudoti minkštą šepetį. 

– Išskalbtą ir išgręžtą megztinį niekada nedžiovinkite tiesioginiuose saulės spinduliuose ar automatinėse džiovyklėse. Gali pasikeisti medžiagos struktūra, megztinis gali susitraukti, būti nebe toks minkštas ir švelnus. 

– Kašmyro rūbų nereikia lyginti. 

– Ir pats svarbiausias patarimas: prižiūrėdami kašmyro rūbą, laikykitės nurodymų, kurie yra ant rūbo etiketės, kadangi kiekvienas audinys yra skirtingas. 

Kašmyras yra vertas tokios priežiūros – megztinis po daugelio metų atrodys kaip naujas, nepakeis nei spalvos, nei formos, išliks toks pats kokį jūs pirmą kartą dėvėjote.

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*